Beton ve çelik zamanla korozyona uğrar ve aşınır. Bu tahribat sonrasında su izolasyonu sağlamak amacıyla Polyurea kaplama uygulanan ileri teknoloji bir yalıtım sistemidir. Oldukça hızlı reaksiyon süresi, yüksek esneklik ve aşınmaya karşı dayanıklı olduğundan dolayı Polyurea nın bilinen geleneksel malzemelere karşı birçok avantajı vardır.

polyurea kaplamaPolyurea Kaplama Nasıl Uygulanır ?

Polyurea  Kaplama ısıtmalı ve yüksek basınçlı  makineler ile geniş alanlara uygulanabilmesinin dışında  taşınabilir ve hava ile çalışan tabancalar yardımı ile ufak alanlara da uygulanabilir. Uygulama yapılacak alanın hazırlığının tam yapılmış olması, uygulanan polyurea kaplamanın çok hızlı reaksiyon vermesine ve kullanılabilir hale gelmesine sebep olur.

Polyurea Kaplama Özellikleri

Biyojenik hidrojen sülfite ve sülfürik asite karşı dayanıklıdır. Çatlak kenetlenmesi  yüksek olduğundan dolayı kopma anındaki uzamasının %400 olduğu tespit edilmiştir. Yırtılma mukavemeti ve çekme direnci çok yüksektir. Birkaç saniye kadar kısa bir sürede kürlenir. Geniş sıcaklık aralığında ve nemde uygulama yapılabilir. Hidrolitik dayanımı son derce yüksektir. Polyurea  Kaplama  beton ve metal yüzeylere çok iyi tutunma özelliğine sahiptir ve solvent içermez.