Yapıların en fazla UV ışın koşullarına ve sert iklim şartlarına maruz kalmaya devam eden en çok yaşlanma gören bölümleri çatı sistemleridir. Bu alanları iklim şartlarından etkilenmeyecek şekle getirilmesine ise çatı izolasyonu adı verilmektedir.

Devamlı suretle güneş ışığı, rüzgar, yağmur ya da bu duruma benzer onlarca etki durumuna maruz kalan bölümleri bulunan çatı izolasyonlarının ana sebeplerinden bir tanesi yapıyı yağmur suyundan tam olarak korumaktır. Düzgün şekilde yapılmayan çatı izolasyonundan bir araya gelebilecek su sızıntıları ilk olarak rutubet yapmaya başlayarak belirtisini verebilmektedir.

Su hareket edeceği her tarafa korozyona oluşturacağından yapının tamamını tehdit edebilmektedir. Yapının çatı izolasyonu bulunuyorsa ve bu izolasyon ısı kaybını tam olarak azaltacak teknikler ile yapılması durumunda suyun etkilerinden ve ısı kaybının etkilerinden korunabilirsiniz.

çatı izolasyonuÇatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Gelişen inşaat sektörü nedeniyle çok çözüm ortaya çıkmıştır. İzolasyonlar ekonomik geçici çözümler olmasının yanında spesifik ve bir çok fonksiyonu sunabilen uygulamalar yer almaktadır.

Ekonomik şekilde çözüm üretilebileceğini ve sorununuzu tam olarak çözüme kavuşturacağını düşünerek yatırım maliyetinden kaçılmaktadır. Çatı izolasyonu dış etkilere maruz bölgelerin yaşlanmasını geciktirmektedir. Yatırım maliyetinden kaçınılmadan ortaya çıkarılan çatı izolasyonlarında kısa zamanda geri dönüşüm sağlanmaktadır. Bizim bu uygulamayı nasıl yaptığımızı öğrenebilmek için internet adresimizi ziyaret edebilir, faklı bilgiler konusunda dilerseniz danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen bizleri arayabilirsiniz.