Epoksi

Epoksi Zemin | 0532 400 95 41

12033213_961147937274710_3356872332026294173_n
Epoksi kimyasal yapıştırıcı bir reçinedir. Suya asitlere alkali maddelere çok dirençlidir. Likit olarak uygulanan kuruduktan sonra asitlere alkaliye ve suya karşı dirençli hale gelmektedir. Bir iki hafta içersinde olgunlaşarak sertleşir.Yüzey kaplamalarında kullanılan sağlam dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Hijyenik ve darbelere karşı aşırı dirençli olan epoksi kaplama birçok alanda da uygulanabilir. Dekoratif uygulama için ise birçok renk ve desen seçeneği mevcuttur. Böylece birçok alanda farklı tasarımlar yapılabilir. Agrega gibi başka maddeler katılarak epoksi kaplamaya kaymaz bir özellik kazandırılabilir. Kaplama kaymama özelliği ile işyerlerinde kullanılabilir. olduğu kadar uzun ömürlü bir kaplama malzemesi ve insan sağlığına da zararsız bir kaplama malzemesidir. Kolay temizlenebilir. Böylece uygulandığı alanda çalışan kişiler içinde kolaylık sağlar. Dekoratif seçenekleriyle birçok alanda uygulanabilir.

Epoksi Kullanım Çeşitleri

Epoksi yapı malzemesi olarak birçok alanda kullanılır. Donatıların ve demirlerin yapıştırılmasında kullanılabilir. Çünkü çekme mukavemeti oldukça yüksek bir yapı malzemesidir. Üstün yapışma özelliği de bu kullanım alanı için çok önemlidir. Prefabrik beton elemanları ve kolonları tutturmada ve montajında kullanılır. Sağlam ve dayanıklı olması bu kullanım alanında önemli olmasını sağlıyor. Bu yapılardaki çatlak ve kırıkların tamirinde de kullanılabilir. Birçok kimyasala ve darbelere karşı dirençli olması sebebi ile de kaplama malzemesi olarak kullanılıyor. Bu özellikleri epoksi kaplamaya iyi bir yüzey koruyucu özelliği kazandırıyor.Kullanım çeşitleri çok geniş. olmakla beraber birçok mekânda farklı amaçlarla uygulanabiliyor.

polyurea-kaplama

Epoksi kullanılan yerler çok çeşitlidir. Kaplama işyerleri hastaneler fabrikalar gibi birçok farklı yerde kullanıyor.  Ayrıca zamanla dayanıklılık özelliklerini kaybetmez. Kimyasallara karşı dayanıklı olduğundan sanayi üretimi yapan yerlerden kullanılabilir. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı da dirençlidir. Bu yüzden birçok ağır iş yapılan yerlerde de kullanılabilir. Mesela ağır sanayi fabrikalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay temizlenebilir olması ise kullanım kolaylığı açısından önemli bir özelliği. Kaplama temiz ve hijyenik ve sağlığa uygundur. Bu özelliği sayesinde hastane gibi yapılarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir kaplama malzemesidir. Ayrıca kolay temizlenebilir olması bu malzemenin uygulandığı yerlerde çalışanlara büyük kolaylık sağlar.

Comments are closed here.

Back to top