Epoksi Kaplama Yararları

Epoksi Zemin | 0532 400 95 41

epoksi zeminEpoksi Zemin Kaplama Faydaları

Epoksi Zemin birçok zemini kaplayabilecek çok ulanışlı ve yararlı bir kaplama malzemesidir. Birçok özelliği ile iyi bir kaplama malzemesidir.  Epoksinin faydalarını ise şöyle sıralayabiliriz. Epoksi kaplama darbelere ve aşınmaya karşı dirençli bir kaplama malzemesidir. Epoksi kaplama birçok kimyasal maddeye ve asitlere karşı dirençlidir. Epoksi Zemin kaplama hijyeniktir, sağlığa uygundur ve kolay temizlenebilir. Epoksi kaplama uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Kolay kolay zarar görmez. Ayrıca epoksi kaplamayı dekoratif amaçla da kullanabilirsiniz. Epoksi kaplama birçok renk ve desenle uygulanabilir. Epoksi kaplamayı isteğinize göre farklı renk ve desenlerle yaptırabilirsiniz.  Epoksi kaplama birçok alanda kullanılabilir. İşyerlerinden fabrikalara spor salonlarından hastanelere kadar birçok farklı mekânda epoksi kaplama uygulanabilir. Uygulama alanının geniş olması da epoksinin iyi bir özelliğidir. Uygulama yapılması için temiz ve sert bir zemin olması gerekir. Epoksi kaplama estetiktir. Modern görüntüsüyle kaplamada iyi bir tercihtir.

Epoksi Uygulaması

Epoksi temiz ve sert bir zemine likit olarak uygulanır ve kuruması beklenir. Bu süre 1-2 hafta arası kullanılan sertleştiriciye göre değişebilir. Bu uygulamadan sonra artık iyi bir zemin kaplaması sahibi olmuş olusunuz.  Epoksi uygulaması zemin kaplamaları için iyi bir tercihtir.

Epoksi Uygulama Avantajları

Epoksi uygulamasının birçok avantajı vardır. Bu avantajların yanında da pek önemli olmayan birkaç dezavantaja sahiptir. Bu avantajlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz. Epoksi kaplama sıvılara ve kimyasal maddelere karşı oldukça dirençlidir. Epoksi kaplama darbelere ve aşınmaya karşıda dayanıklıdır. Epoksi kaplama uzun ömürlüdür ve kolay zarar görmez. İçine bazı maddeler katılarak kaymaz bir özellik kazandırılabilir. Epoksi kaplama kokusuzdur. Epoksi kaplama kolay ve hızlı uygulanır. Epoksi kaplama yüksek kimyasal mekanik ve fiziksel dirence sahiptir. Epoksi kaplama estetiktir ve hijyeniktir. Epoksi kaplamanın insan sağlığına da bir zararı yoktur. Epoksi kaplama yüksek elektrik yalıtkanlığı sayesinde elektronik aletlerde de kullanılmaktadır. Epoksi kaplamının temizliği de çok kolaydır. Bu temizliği yapan personel hiç zorlanmadan epoksi kaplama üzerinde iyi bir temizlik yapabilir. Epoksi kaplama bu özelliği ile size de büyük kolaylık sağlar. Epoksi kaplamanın bunlar gibi daha birçok avantajı vardır.

Comments are closed here.

Back to top